Sport i profilaktyka w wakacje

W okresie od 24.07.2017 r. do 30.07.2017 r. r. UKS realizował projekt współfinansowany przez Powiat Zawierciański pn. „Sport i profilaktyka – wakacje 2017”. Uczestnikami była grupa wychowanków Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej. Głównączęścią projektu był tygodniowy obóz sportowo – profilaktyczny połączony ze zwiedzaniem ciekawych miejsc na Jurze Krakowsko – Częstochowskie. Uznając, że sport, aktywność fizyczna jest jednym z ważniejszych czynników profilaktycznych, dużą część projektu poświęciliśmy na taką formę spędzania czasu. Dzieci uczyły się grać w tenisa ziemnego, doskonaliły umiejętności gry w piłkę siatkową, pływały na krytym basenie, uprawiały pieszą turystykę (wycieczka na pustynię Siedlecką, wejście na Górę Zborów). Ważnym elementem były też spotkania

IMG_4285.resizedz specjalistą ds. profilaktyki i terapii uzależnień. W zajęciach profilaktycznych dzieci zdobyły podstawową wiedzę na temat popularnych używek, mechanizmów uzależniania się i zagrożeń związanych z używkami. W ramach tych zajęć osoby chętne mogły indywidualnie porozmawiać z terapeutą.IMG_4450.resizedIMG_4498.resizedIMG_4680.resized

IMG_4472.resized