Zakończenie projektu „Tradycja we współczesności czyli nauka rękodzieła w XXI wieku”

IMG_1285Dnia 26 kwietnia 2013 r., w Gminnym Ośrodku Kultury we Włodowicach, odbyła się wystawa prac rękodzielniczych podsumowująca projekt pn. „Tradycja we współczesności czyli nauka rękodzieła w XXI wieku” realizowany przez Uczniowski Klub Sportowy a współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wśród gości obecni byli, między innymi przedstawiciele władz gminy, partnerów realizowanego projektu, tj.: Centrum Inicjatyw Lokalnych oraz Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej, zaprzyjaźnionego Towarzystwa Przyjaciół Jury Krakowsko-częstochowskiej, mieszkańcy Góry Włodowskiej oraz licznie zgromadzona młodzież w tym 7 wychowanków Ośrodka, uczestniczących w realizacji  projektu. Zgromadzeni  mieli okazję podziwiać prace wykonane przez uczestników projektu w trakcie prowadzonych zajęć.W ramach projektu realizowane były m.in.: warsztaty rękodzielnicze z wiór osikowych, warsztaty z filcowania na sucho oraz wytwarzania biżuterii, zajęcia mające na celu poznanie różnych form i technik plastycznych (m.in.: masa solna, wytwarzanie kartek okolicznościowych, kompozycje z kwiatów suszonych) oraz warsztaty z decoupage czyli techniki ozdabiania przedmiotów.

pokl-1024x321

IMG_1295IMG_1294IMG_1293IMG_1292IMG_1291IMG_1290IMG_1284